• Wpisów: 48
  • Średnio co: 52 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 20:34
  • Licznik odwiedzin: 28 704 / 2591 dni
 
cocomode
 
Pewnie Wasze pytanie brzmi: Już???
Nie martwcie się, mi też się ono nasunęło.
Dzisiaj na matmie, nauczycielka dała mi test, wcześniej pisząc punktację. Oczywiście odruchowo zobaczyłam, ile mam punktów, potem, ilu mi brakowało (oczywiście) ;)
No, nie ważne, chodzi mi o to, ze miałam 27 na 30 pkt, i że brakowało mi pkt do 5 :s
Tak, wiem.... Dla Was to dobrze, ale dla mnie nie...

Dlaczego? To proste!
Popełniłam błędy w najprostszych zadaniach. A w jednym źle cyferki przepisałam :/
np.: odjęłam 62 z 45 i wyszło mi 7 ( w pośpiechu), w innym zadaniu to oczywiście strzelałam i też chodziło o jedną cyferkę( w brudnopisie zapisałam dobrze ;)), a najgorsze jest w ostatnim: zadanie z obliczeniem ile cali ma telewizor wiedząc, że wysokość ekranu wynosi 75cm(po policzeniu) i że stosunek tych wymiarów wynosi 4:3. Wszystko dobrze było, tylko, ze zamiast zapisać, że 49 cali wyszło, to napisałam 39 :s (bo tam trzeba było zamienić cm na cale- z zad. poprzedniego).

No nie ważne. Zrobiłam błędy i tego nie zmienię, ale boli mnie coś innego....
Nie mogę sobie wybaczyć, że nie policzyłam uważniej chociaż w zadaniu zamkniętym, gdzie było prawda/fałsz.
Wiecie ile u mnie znaczy 1 pkt??
W tym przypadku, gdybym go zdobyła, tobym miała 5 z testu, czyli ocena na semestr wynosiła również 5( a tak mam teraz pewną 4) i byłoby mi łatwiej pociągnąć 2 semestr, nie musiałabym tyle harować na tą 5 na koniec roku. A że kończę gimnazjum, to za 5 jest aż 18 pkt, co jest równie ważne, a poza tym ta 5 poprawiłaby mi średnią, i może miałabym czerwony pasek, za który również są pkt( atak dokładnie to 2).
Ale tak nie będzie, bo źle policzyłam.Tyle właśnie znaczy jeden niewielki błąd.I normalnie to nie musiałabym się tyle uczyć i spokojnie bym pociągnęła tą 5 (bo łatwiej utrzymać ocenę, niż ją podciągnąć). A tak, to muszę nieźle zakuwać na tą cholerną (przepraszam, ale znowu powtórzę ;)) PIĄTKĘ!

Wszyscy są ze mnie dumni: nauczycielka, mama, siostra, brat, tato, przyjaciele, wszyscy, tylko nie ja ;)

Ale tak już jest kiedy człowiek ma większe ambicje.

Niektórzy w pewnym momencie uznali mnie za totalną wariatkę, bo nie satysfakcjonowała mnie 5 z matmy. Dlaczego??? Bo mi brakowało 0,5 pkt do uzyskania 100%.

I przyznaję: jeżeli chodzi o niektóre przedmioty szkolne to jestem perfekcjonistką...
I jest to m.in. matematyka, j.francuski, fizyka.

Nie możesz dodać komentarza.